screenshot

Kanews WordPress Haber Temasını güncellemeyi çok seviyoruz, ona satın almış ve alacak müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için sürekli yeni özellikler ekliyor ve geliştiriyoruz.

6 Aralık 2020 tarihinde satışına başladığımız temamız için bugüne kadar irili ufaklı 49 adet güncelleme yayınladık. İşte karşınızda Kanews v4.0;

# Finans Demosu Yayında

Kanews hali hazırda 5 adet demoya sahipti bunların yanına Finans demosunu da ekledik ve bu sayıyı altıya çıkarttık.

Wordpress Tema

## Döviz Kurları ve Hisse Senetleri İçin Detay Sayfaları

Döviz ve Hisse Senetlerinin (Borsa) fiyatlarının listelendiği özel sayfanın tasarımı/düzeni yenilendi. Bununla birlikte parite sayısı arttırıldı ve pariteler/hisseler için eşsiz detay sayfaları hazırlandı. Detay sayfasında Tradingview destekli anlık ve teknik grafik yer almaktadır bunun yanı sıra dahili verilerde gösterilmektedir.

Kripto para detay sayfası da benzer şekilde yenilenmiştir..

USD/TRY Detay Sayfası
ACSEL Detay Sayfası

# Kripto, Blog ve Firma Rehberi Demoları Yenilendi

Tüm demolarda irili ufaklı değişiklikler olmakla beraber Blog ve Firma rehberi demoları majör, Kripto demosu ise minör biçimde yenilenmiştir.


# Hava Durumu Şablonu ve Bileşeni Yenilendi

İki adet olan özel hava durumu sayfa şablonunlarından ikincisini yenileyerek ve daha modern bir görünüm elde etmek istedik.

  • Konuma uygun sonuç veren bileşen ve kısakodlar
  • Her hava olayı için farklı arkaplan ve görseller
  • Ücretsiz Openweatherdata hava durumu verileri
  • Günlük ve haftalık rapor

# Videolu Haber Şablonu Yenilendi

Playlist şeklinde olan tasarımı daha modern bir yapı ile yeniledik. Play butonu ile açılacak olan popup’tan sinema deneyimiyle video izlenebilecek. Ana yapının hemen altına benzer videolu haberleri listeledik.

Video izlemek istemeyen ziyaretçiler için de üstteki detayların hemen altına bir içerik bölümü ekledik böylelikle hem görsel hem yazılı medya anlayışını korumuş olduk.

Bunun yanı sıra video galeri bileşenine abone ol butonu ekledik, bileşen üzerinden tanımlayacağını abonelik linkinize tıklayarak kanalınızın tanımını yapabileceksiniz.

# Yazar Takip Sistemi Geldi!

Özellikle bir günde yüzlerce haber yayınlanan sitelerde kullanıcılar merak ettikleri haberleri kaçırabiliyorlar bunun önüne geçebilmek için hali hazırda kategori takip sistemimiz mevcuttu, kullanıcılar istedikleri kategorileri takibe alıyorlardı ve bu kategoride yayınlanmış yazılardan sonra kendilerine hem site içi hem de e-posta yoluyla bildirim gönderiliyordu.

Bu eşsiz sistemin ne kadar faydalı olduğu konusunda aldığımız çok sayıda geri bildirimden sonra sistemi geliştirme kararı aldık ve yazarlar için bir takip sistemi geliştirdik.

Artık kullanıcılarınızın takip ettikleri yazarlar yeni bir yazı yayınlandığında takipçilerine hem site içi hem de e-posta yoluyla bildirim gönderilecek.

## Yazarlar Bileşeni Yenilendi

Yazarlar bileşeninin kullanışsız olduğu konusunda yoğun geri bildirimler neticesinde bu bileşeni baştan yarattık. Öncelikle tasarımını yeniledik, renkleri ve detayları özelleştirilebilir bir bileşen haline getirdik.

Bununla beraber en çok eksiklik olarak bizlere aktarılan, yazarların sıralanışının ad soyada göre yapılması durumunun kullanışsız olduğuna kanaat getirdik ve sıralanış biçimini yazarın son yazı tarihine göre düzenledik.

## Bildirimler Bölümünü İkiye Ayırdık

Yazar takip sistemini de getirdikten sonra Kategori ve Yazar takiplerine göre yeni yazılardan sonra kullanıcının çok fazla bildirim alacağını ön gördük ve buna bir çözüm getirdik.

Böylelikle bildirimleri sosyal ve takip olarak ikiye ayırdık. Sosyal bölümünde kullanıcın yorumu cevaplandığında, yazısı yayınlandığında veya puan kazanma vb gibi durumlar için bildirimler listelenecek. Takip bölümünde ise kullanıcın takip ettiği kategorilerden ve yazarlardan son yazıların bildirimleri listelenecek.

Bu gruplama sayesinde sosyal aktivite bildirimleri arada kaynamayacak ve kullanıcılar arası etkileşim engeli ihtimali ortadan kalkmayacak.


# Rengarenk Bileşenler

Bileşenleri tek düze bir renk ile yayınlamak istemiyorsanız yaptığımız bu ekleme sayesinde bileşen arkaplanlarını renklendirebilirsiniz.

İstersen geçişli renk ister düz bir renk ayarlayarak bileşenleri ayırt edici hale getirebilirsiniz. Üstelik sadece açık renkler değil koyu renklerde kullanabilirsiniz, gece modu renk düzenlemesini tüm yazı listeleme bileşenlerinde aktif ettik.


# Arama Sonuçları Sayfası Yenilendi

Arama sayfasını binlerce habere sahip web siteleri için daha kullanışlı bir hale getirmek için elimizi sıvadık ve arama sonuçları sayfasını yeniledik.

Arama sonuçları sayfasını tasarım olarak tamamen yeni bir konsept olarak ele aldık ve karmaşık, rastgele oluşturulmuş bir sayfa görünümünden kurtardık.

Kategori ve etiket bazlı filtreleme, Yeniden Eskiye/Eskiden Yeniye sırala gibi seçenekleriyle arşiviniz artık daha fazla değer görecek. Eski haberler tarihin tozlu raflarından çıkarak tekrar değer görecek.


# Özel Sayfa Şablonları Hakkında Düzenlemeler

Tüm özel sayfa şablonları hakkında güzel yeniliklerimiz var.

## Benzer Yazılar

Tüm özel sayfa şablonlarının benzer yazılar bölümlerini gerek tasarımsal gerekse yapısal olarak düzenledik. Detay sayfasına sahip şablonlarda detay sayfasının içeriğine göre benzer yazılar listelenecek, eğer detay sayfası değilse sayfa ayarlarından seçilen kategoriden son yazılar listelenecek.

Örneğin bitcoin detay sayfasında bitcoin aramasında çıkan sonuçlar benzer yazılar olarak listelenecek.

## Bazılarının Link Yapıları Dinamik Hale Getirildi

Eskimiş parametre tabanlı link yapısı yerine daha dinamik ve seo uyumlu link yapısına geçiş yapıldı. Böylece kritpo para, borsa, döviz ve hava durumu sayfalarında detay sayfalarının linkleri dinamik bir yapıya sahip oldu.

Örneğin siteadresi.com/kripto/?coin=bitcoin yerine siteadresi.com/kripto/bitcoin veya siteadresi.com/hava-durumu/istanbul

## Seo Düzenlemeleri

Özel sayfa şablonlarından detay sayfasına sahip şablonlar için (kripto para, borsa, döviz ve hava durumu) çeşitli seo düzenlemelerimiz oldu.

Detay sayfaları için tema breadcrumb ve yapısal veri işaretlemelerini güncelledik. Meta html etiketlerinde title,description etiketleri detay sayfalarına göre yenilendi.

Breadcrumb için örneğin Anasayfa -> Döviz -> USD yapısı söz konusu olacak. Daha önceden sadece Anasayfa ve Döviz vardı böylelikle detay sayfasının farklı bir sayfa olduğunu arama motlarına deklare edilmiş olacak.

## Akış Sayfasında Geliştirme ve Düzenlemeler

Akış sayfasına yeni bir tasarım seçeneği ekledik, kullanıcılar artık bu iki tasarımdan birini seçerek akış sayfasındaki içerikleri tüketebilecek. Bunun yanında içeriği Takip Ettiğim Yazardan ve Takip Ettiğim Kategoriden olarak ikiye ayırdık.


# Optimizasyon

Hem seo hem de hız optimizasyonu için çeşitli düzenlemeler yaptık.

## Hız Optimizasyonu

Yazı ve sayfaların cssleri ana css dosyasından ayırdık, böylelikle içerik ve sayfalar için yazdığımız css kodlarını sadece ihtiyaç olduğu durumlarda sayfaya dahil edeceğiz. Bu ayırma sayesinde anasayfa/arşiv vb sayfalarda yaklaşık %25 veri tasarrufunda bulunduk.

## Seo Optimizasyonu

Yukarıda bahsettiğimiz dinamik link yapısı olsun, detay sayfalarının yapısal veri işaretlemelerinin yanında tüm sayfalara twitter için yeni meta etiketleri ekledik.

Yorum Yap
Bir Cevap Yaz

Wordpress Tema

kanews-wordpress-tema

Kanews — Wordpress Haber Teması

geoit-wordpress-tema

Geoit — Wordpress Blog&Magazine Teması

wordpress-e-ticaret-tema

Ticikan - E-Ticaret Wordpress Teması

spixer-wordpress-tema

Spixer — Wordpress Blog&Magazine Teması

dilhun-wordpress-tema

Dilhun - Çok Amaçlı Wordpress Kurumsal Teması

gmedia-wordpress-tema

Gmedia — Ücretsiz Wordpress Tema