managed-wordpress-themes-dashboard

WordPress’in saymakla bitmeyen özelliklerinden bir taneside menü sistemidir. Kullanımı kolay ve pratik olan wordpress menü sistemini sitenizde kullanmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Öncelikle wordpress menülerini kullanmak için kullandığınız temalarda wordpress menü desteği bulunması gerekmektedir, aksi takdirde yaptığınız ayarlar tema üzerinde gözükmeyecektir.

Temanızın wordpress menü desteği mevcutsa aşağıdaki işlemleri yaparak wordpress menüsü oluşturabilirsiniz.

Wordpress Tema

WordPress Menü Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak sitenizin wordpress admin paneline giriş yapın, daha sonra “WP Admin \ Görünüm \ Menüler” sayfasına girin.

Açılan sayfada “yeni bir menü oluşturun” (1) yazan linke tıklayın, daha sonra açılan sayfada “Menü İsmi” (2) kutusuna menünüzün ismini yazın son olarakta “Menü Oluştur” (3) butonuna tıklayın.

Şimdi sıra menümüze elemanlar eklemekte. Sayfadan çıkmadan devam ederek sol menüden eklemek istediğiniz elemanların başlığını tespit edin (1-abcdefgh).

Eklemek istediğiniz elamanı işaretleyin (1f-1), daha sonra “Menüye Ekle” (1f-2) butonuna tıklayın. Bu şekilde istediğiniz kadar menü elemanı ekleyebilirsiniz. Menü elemanlarının tut-bırak mantığı ile yerini değiştirebilir veya istediğiniz bir menü elamanını biraz sağa kaydırarak alt menü olarak atayabilirsiniz.

Son olarak “Tema Konumları” seçeneğinden menünüzün gözükmesini istediğiniz alanı işaretleyin ve “Menüye Kaydet” (3) butonuna tıklayın.

 

Yorum Yap
Bir Cevap Yaz

Wordpress Tema

kanews-wordpress-tema

Kanews — Wordpress Haber Teması

geoit-wordpress-tema

Geoit — Wordpress Blog&Magazine Teması

wordpress-e-ticaret-tema

Ticikan - E-Ticaret Wordpress Teması

spixer-wordpress-tema

Spixer — Wordpress Blog&Magazine Teması

dilhun-wordpress-tema

Dilhun - Çok Amaçlı Wordpress Kurumsal Teması

gmedia-wordpress-tema

Gmedia — Ücretsiz Wordpress Tema