customize-wordpress-widgets

Blog mantığı ülkemizde ve dünya üzerinde oldukça popüler durumda, WordPress’te blog mantığına en uygun içerik yönetim sistemlerinin başında geliyor. Blog oluşturmak için WordPress’i tercih ettiyseniz ve WordPress’i nasıl kuracağını bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu yazı sayesinde kolayca WordPress kurulumu yapabilirsiniz.

WordPress Kurulumu için İhtiyacınız Olanlar

  • Alan Adı
  • Hosting
  • Veritabanı
  • WordPress dosyaları

Alan adınızı kayıt ettiniz, alan adınızı satın aldığınız hostinge yönlendirdiniz sıra geldi wordpress kurulumuna. WordPress kurulumunda problem yaşıyorsanız bu yazı sorununuzun çözümü için hazırlanmıştır.


WordPress Nasıl Kurulur?

İlk olarak WordPress kurmak için ihtiyacınız olan dosyaları indirip kuralım. Aşağıdaki butonlardan WordPress dosyalarını indirin.

WordPress Kurulumuna Başlayalım!

Yukarıda indirdiğiniz zip uzantılı dosyaları klasöre çıkartın ve WordPress klasörü içerisindekileri sunucunuzun ana dizinine ftp aracılığıyla yükleyin.

Daha sonra site adresinizi web tarayıcınızın adres kısmına girin ve entera basın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Başlayalım! butonuna tıklayın. Karşınıza gelen ekranda sizden Veritabanı ismi, veritabanı kullanıcı ismi, veritabanı şifresi gibi bilgileri girmeniz istenecek.

İstenen bilgileri girdikten sonra Gönder butonuna tıklayın. Karşınıza işlemin başarılı olup olmadığını anlatan bir mesaj çıkacak eğer ekranınıza gelen mesaj aşağıdaki gibiyse WordPress veritabanıyla iletişimi başarıyla gerçekleştirmiş demektir.

Veritabanıyla iletişim kurulduğuna göre devam ediyoruz. Kurulumu Çalıştır butonuna tıklayın ve WordPress kurulumuna başlayın.

Ekranınıza gelen kısımda sizden WordPress Admin Paneli için kullanıcı oluşturmanız istenecek. İlgili alanları doğru şekilde doldurun.

Karşınıza bu ekran geldiyse wordpress kurulumunu başarıyla tamamladınız demektir, tebrikler. Giriş butonuna tıklayarak WordPress’e giriş yapıp dilediğiniz kadar blog yazabilirsiniz.

Wordpress Temaları

Yapılan Yorum
Recep

Çok güzel bir yazı hazırlamışsınız elinize sağlık.

Cevapla
Bir Cevap Yaz