wp

Dünyanın en popüler içerik yöntem sistemi olan Wordpres’i kurdunuz ama bir site oluşturmak için yapmanız gerekenleri bilmiyorsanız bu yazı imdadınıza yetişecek.

Temeli Sağlam Bir WordPress Sitesi Oluşturalım

WordPress sistemi oldukça kolay öğrenebilecek bir sistemdir, bu yazı sayesinde web sitenizin temelini sağlam atacaksınız. Temeli sağlam bir WordPress sitesi oluşturmanın yüzlerce formül mevcuttur ama bu yazıda formülleri en aza indirgedik ve kolayca temel atabileceğiniz bir makale hazırladık, umarım işinize yarar.

Genel Ayarlar

İlk olarak sitenizin genel ayarları doğru şekilde yapmalısınız, sitenizin etkili bir başlığa ve açıklamaya ihtiyacı olacak.

Wordpress Tema

WordPress’in Genel Ayarlar sayfasından siteniz için etkili ve benzersiz bir başlık ve site açıklaması oluşturun ardından zaman dilimini ayarlayarak etkili bir web sitesi oluşturmak için ilk adımı atın.

Daha sonra WordPress tarafından oluşturulmuş sayfaları, yazıları ve temaları kaldırarak yola devam edin.

WordPress Temaları

WordPress resmi tema mağazasını ziyaret edin ve markanıza en uygun WordPress Tema seçiminizi yapın. Tema seçimi yapmadan önce markanızın hangi sektörde yer aldığını ve web sitesinde nelerin yer alacağını önceden belirlemeniz gerekiyor.

Sektör ve içerik hakkında kararınızı verdikten sonra tema seçimi yaparken modern ve tüm cihazlarda aynı performansı verdiğinden emin olmalısınız.

Resmi wordpress tema mağazasından ücretsiz tema seçimi yapabilir ayrıca binlerce hazır WordPress Tema arasında kaybolmak istemiyorsanız bizim WordPress Tema mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

WordPress Eklentileri

WordPress eklentileri üçüncü taraf geliştiriciler tarafından WordPress resmi eklenti mağazasına eklenmekte. Oldukça geniş bir eklenti yelpazesi sunan WordPress, site yöneticilerinin sitelerini geliştirmek için elini oldukça rahatlatmakta.

Geçtiğimiz günlerce güncellediğimiz WordPress’te Kurulu Olması Gereken Eklentiler makalesinden yararlanarak binlerce eklenti arasından sitenize en yararlı eklentileri sitenize kurarak büyük bir yükten kurtulun.

Üçüncü taraf geliştiriciler tarafından geliştirilen eklentiler her ne kadar yararlı görünsede aralarında kötü niyetlilerde var. Sitenizi bu kötü niyetli geliştiricilerden korumak için 10 Adımda WordPress Sitelerinin Alması Gereken Güvenlik Önlemleri makalemize göz atabilirsiniz.

Analiz Verileri

Web sitenizi neredeyse sağlam bir temel üzerine kurdunuz sıra sitenizin istatistiklerini kayıt altında tutun ve sitenizin gelişim sürecini yakından takip edin.

Sitenizin analiz verilerini tutmak için Google Analytics kullanmak en doğru seçim olacaktır.

Sitenizi Google Analytics’e bağlamak web sitenizin istatistiklerini takip edebilmenizi sağlar, eğer bu istatistikleri doğru analiz edebilirseniz web sitenizin büyümesi için önemli bir yol kat edebilirsiniz.

Web Site Yedeği

İyi bir yedekleme stratejisi sizi basit insan hatalardan hatta sistemsel hatalardan kurtarabilir. Bir basit hata tüm emeğinizin hiç olmasına sebebiyet verebilir.

Emeklerinizin kaybolmaması için web sitenizi iyi bir yedekleme stratejisi ile koruma altına alın. WordPress sitenizin tam yedeğini almak için hazırladığımız makale sayesinde yedekleme işlemlerini basitçe yapabilirsiniz.

Yorum Yap
Bir Cevap Yaz

Wordpress Tema

kanews-wordpress-tema

Kanews — Wordpress Haber Teması

geoit-wordpress-tema

Geoit — Wordpress Blog&Magazine Teması

wordpress-e-ticaret-tema

Ticikan - E-Ticaret Wordpress Teması

spixer-wordpress-tema

Spixer — Wordpress Blog&Magazine Teması

dilhun-wordpress-tema

Dilhun - Çok Amaçlı Wordpress Kurumsal Teması

gmedia-wordpress-tema

Gmedia — Ücretsiz Wordpress Tema