wp-admin-linki-nasil-degisitirilir

Bu yazımızın sonunda sitenizin wordpress admin panel linkinizi kolaylıkla değiştirebileceksiniz.

Dünyanın en çok kullanılan cms yazılımı olan WordPress açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Açık kaynak kodlu olması çoğu konuda bir avantaj olmasının yanı sıra güvenlik için dezavantaj haline dönüşebiliyor.

Başlayalım

WPS-Hide-Login eklentisi sayesinde wp-login.php ve wp-admin linklerini değiştirebilirsiniz.

İlk olarak sitenizin wordpress admin paneline ulaşarak giriş yapın, daha sonra sol panelde bulunan menüler arasınan Eklentiler>Yeni Ekle sayfasına giriş yapın.

Ardından sağ tarafta bulunan arama kutusuna wps hide login kelimelerini yazın çıkan sonuçlar arasından WPS Hide Login eklentisini bulun ve Hemen Yükle butonuna tıklayın.

Biraz bekledikten sonra az önce bastığınız Hemen Yükle butonu yerine Etkinleştir butonu gözükecek o butona tıklayarak eklentiyi etkinleştirin.

Etkinleştir dedikten sonra yönlendirildiğiniz Eklentiler sayfasından yüklü eklentiler arasından WPS Hide Login eklentisini bulun ve hemen altında yer alan Settings linkine tıklayın.

Açılan sayfada biraz aşağıya indikten sonra WPS Hide Login başlığını bulun ve altındaki alanları doldurun.

  • Login Url alanına benzersiz bir kelime yazın. (Artık Admin Paneline Bu Link İle Giriş Yapacaksınız, UNUTMAYIN!)
  • Redirection url alanına ise wp-admin veya wp-login.php linkleriyle admin panelinize girmek isteyen kişilerin yönlendirileceği sayfanın linkini girin.

Wordpress Temaları

Bir Cevap Yaz