en-populer-wordpress-eklentileri

WordPress uygulaması hem özelleştirmeye uygun hem de pratik olması sebebi ile her gün daha popüler olmaya devam ediyor. Aslında blog alt yapısı başlangıç yapmış olsa da artık günümüzde kapsamlı olarak içerik yönetim sistemine sahip. Uygulamayı farklı seçenek ve ihtiyaçlar için kullanabilmek için de bir takım eklentiler kullanabiliyoruz. Şu anda eklentiler içinde 23 binden fazla eklenti yer alıyor ancak en popüler WordPress eklentileri çok daha az. Burada en önemli unsur ise size en uygun olanı tercih etmek ve karar vermek olacaktır.

Sizin için bu yazımızda en popüler WordPress eklentilerini belirledik, kısa açıklama ve indirme adresleri ile yazının devamında okuyabilirsiniz.

Popüler WordPress Eklentileri

All in One SEO Pack Eklentisi

SEO (arama motoru optimizasyonu) WordPress tabanlı site için gelişmiş pek çok seçenek sunuyor.

Wordpress Tema

All in One SEO Pack

Akismet Eklentisi

Popüler WordPress eklentileri içinde en iyilerden birisi olan eklenti yorumların spam olduğunu ya da olmadığını belirliyor ve yönetici bunların yönetilmesini kolayca sağlayabiliyor.

Akismet Anti-Spam

Google XML Sitemaps Eklentisi

Arama motorunun siteyi daha kolay indekslemesini sağlar ve XML özel bir site haritası oluşturur.

Google XML Site Haritaları

Contact Form Eklentisi

CAPTCHA desteği ile, ajax tabanlı bir iletişim eklentileri arasında. Bu eklenti tek bir site üzerinden birden çok iletişim formu hazırlamaya olanak sağlar.

Google XML Site Haritaları

NextGen Gallery Eklentisi

Eğer web sitesi içinde çok fazla fotoğraf kullanılacak ise bu eklenti işe yarayacak muhteşem bir uygulama olacaktır. Site galerisine toplu olarak fotoğraf yükleyebilir, bilgilerini işleyebilir, sıralamalarını ayarlayabilirsiniz. Ve tüm bu işlemler son derece kolay şekilde gelişir.

WordPress Gallery Plugin – NextGEN Gallery

Litespeed Cache Eklentisi

Aktif bir site içinde sayfaları statik bir HTML yapısına dönüştüren eklenti, bu işlemden sonra ziyaretçilere PHP sayfasından ziyade HTML versiyonunu gösterir böylece sayfa daha hızlı yüklenir ve sunucu kaynakları da daha verimli şekilde kullanılır.

LiteSpeed Cache

WPTouch Eklentisi

Mobil cihazların yaygınlaşması ve bilgisayarlardan daha çok tercih edilmesi ile birlikte mobil ziyaretçiler site sahiplerinin vazgeçilmezi oldular. Bu sebeple hızlandırılmış mobil sayfalar sayesinde ziyaretçilerinize daha hızlı ve temiz bir sayfa sunun.

WordPress için AMP – Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

Yorum Yap
Bir Cevap Yaz

Wordpress Tema

kanews-wordpress-tema

Kanews — Wordpress Haber Teması

geoit-wordpress-tema

Geoit — Wordpress Blog&Magazine Teması

wordpress-e-ticaret-tema

Ticikan - E-Ticaret Wordpress Teması

spixer-wordpress-tema

Spixer — Wordpress Blog&Magazine Teması

dilhun-wordpress-tema

Dilhun - Çok Amaçlı Wordpress Kurumsal Teması

gmedia-wordpress-tema

Gmedia — Ücretsiz Wordpress Tema