screenshot

İyi günler, Geoit WordPress temamız için 4.8 numaralı güncellememizi 1 Aralık 2019 tarihinde yayınlamış bulunmaktayız. Bu yazıda güncelleme ile alakalı detaylara göz attık.

Giriş

27 Haziran 2017 tarihinde yayına aldığımız Geoit WordPress temamız için güncellemelere devam ediyoruz, yayınladığımız tarihten itibaren her ay düzenli olarak güncelleme yayınlamaya çalıştığımız temamız için 4.8 numarasına ulaşmış bulunmaktayız.

PHP +7.1 ve Ioncube Loader Gerekliliği

Php sürümü için keskin bir değişiklik gerçekleştirdik, bu güncelleme ile birlikte temamızın çalışması için en az php 7.1 versiyonu kurulu olması gerekmektedir.

Ek olarak lisans sistemimizin çalışması için sunucunuzda Ioncube Loader kurulu olması gerekmektedir.

PHP 7, PHP 5 den 1.8 kat daha performanslı (yaklaşık 2 katı)

Yeni Özelleştirme Seçenekleri

Eski sürümlerde sadece 1 adet olan renk değiştirme seçeneği artık çok çok daha fazla. Bunun yanına daha önce hiç olmayan tipografi ayarı için yeni özelleştirme seçenekleri ekledik.

Hız Optimizasyonu

Php 5’den Php 7’ye geçerek hali hazırda 1.5 kat performans artışının yanı sıra temanın ana javascript dosyasının boyutunu 2 kat daha azalttık. (144 kb’dan 68kb’a düşürüldü)

Google Page Speed Test: 30.11.2019

Demoların Yenilenmesi ve Yeni Kişisel Blog Demosu

Eklediğimiz yeni özellikler sayesinde tüm demolarımızı yeniledik.

Sistemsel Değişiklikler

Bildiğiniz gibi temamızı domaine lisanslayarak satmaktayız, bugüne kadar en çok eleştiriyi domain değiştirmek isteyen kişilerden aldık bu güncelleme ile bu işe bir çözüm ürettik.

  • Domain Kayıt Etme

Temamızı sitenizde kullanabilmeniz için sitemiz üzerinden domain kaydı yapıp lisansınızı doğrulamanız gerekmektedir, bu işlem oldukça basit ve kolay.

  • Domain Değiştirme

Eğer temamızı Avantaj Paket ile satın alırsanız kayıt ettiğiniz domainleri istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

  • Ek Lisans

Kayıt ettiğiniz domainler dışında başka bir domainde temamızı kullanmak için ek lisans satın alabiliyordunuz bu ek lisansın fiyatı 100 TL‘ydi.

Yaptığımız değişiklik ile artık ek lisans fiyatı sadece 75 TL.

Güncellemeleri Sitenize Uygulamak Daha Basit

Eski versiyonlarımızda güncellemeleri sitelerimize uygulamak çok zor olmasada bilmeyen bir kişi için zor gelebiliyordu. Bu güncelleme ile birlikte güncellemeleri sitelerimize uygulamak çok daha kolay ve basit hale geldi.

Wordpress Temaları

Bir Cevap Yaz