screenshot

Haber sektörü için geliştirdiğimiz Kanews WordPress Haber Teması 6 Aralık 2020 tarihinde v1.0 versiyonu ile yayınlanmıştır. Aradan geçen 4 ay sonunda 11 güncellemenin ardından 12. güncelleme olarak v2.0’ı yayınlamış bulunuyoruz.

Kanews v2.0 ile neler değişti, neler düzeltildi ve neler eklendi tüm bu soruların cevaplarına bu yazıda yer verdik!

Giriş

Wordpress Tema

v2.0 güncellemesi ile birlikte Kanews WordPress Haber Temasında 7 yenilik, 2 hız optimizasyonu, 12 düzenleme, 1 hata ve 2 seo optimizasyonu maddesi kapsamında geliştirmeler yapıldı.


Yapısal Veri İşaretlemeleri

Google ve diğer arama motorlarının en çok önem verdiği konulardan bir tanesi olan yapısal veri işaretlemeleri konusunda wordpress tema mız için premium bir seo eklentisi ile yarışacak düzeyde yapısal veri işaretlemeleri sistemi geliştirildi.

Özellikle bir haber sitesinin arama motoru ile paylaşması gereken tüm bilgiler yapısal veri işaretlemesi sayesinde doğru şekilde arama motorlarına aktarılacak böylelikle daha doğru indexler sizi bekliyor olacak.

Mobil ve Masaüstü İçin Ayrı Düzenler

Artık tek tip düzen son buluyor! Yeni getirdiğimiz ek ayar ile birlikte her bileşeni mobil ve masaüstü için ayrı ayrı görünür veya gizli kılabileceksiniz. Böylelikle ziyaretçilerinize masaüstü ve mobil için ayrı deneyimler sunabileceksiniz.

Masaüstü versiyonda daha fazla bileşen (modül) kulllanılması gerekebiliyor çünkü daha geniş bir ekrana sahip oluyorsanız ama mobilde o kadar geniş ekrana sahip değiliz dolayısıyla mobilde daha az bileşen ile daha performanslı bir mobil deneyim elde edebilirsiniz.

İşte tam bu konuda bu yenilik tüm sorununuzu çözmek için getirilmiştir. Mobil için daha optimize bir düzen mobil deneyimi kat kat arttıracak!

Kullanıcılar Arası Bildirimler

Sitenize üye olan kişiler artık kendisiyle alakalı bildirimler alabilecek. Bu yenilik kullanıcı etkileşimini kuşkusuz arttıracak dolayısıyla kullanıcıların sitenizde geçirdiği süre çoğalacak.

Eğer kullanıcı sitenize gönderdiği haber yayınlandığında, yayınlanan haberine yorum yapıldığında ve yaptığı herhangi bir yoruma cevap verildiğinde kullanıcı bildirim alacak ve hiçbir şey kaçırmayacak!

Robot Doğrulaması

Günümüzün en büyük internet sitesi sıkıntılarından bir tanesi olan robotlar ile spam kayıtlar, mailler, çeşitli hacking saldırıları ve türlü türlü yapılan işten bezdirecek işlemler yapılabiliyor. Bu konuda v2.0 ile birlikte bir önlem aldık.

Bu yenilik gücünü reCaptcha by BestWebSoft eklentisinden alır.

Sitenizde bulunan kayıt, giriş, profil düzenleme, yorum alanı vb gibi spama uygun tüm alanları recaptcha doğrulaması eklenebilir duruma getirdik. Böylelikle spam ve hacking saldırılarının önüne geçebilirsiniz!

Sosyal Medya ile Kayıt veya Giriş

Kullanıcıların tam tamına 13 popüler sosyal medya sitesi ile sitenize giriş yapabildiği veya kayıt olabildiği bir sistem sitenize kayıtları kolaylaştıracak ve arttıracak.

Bu yenilik gücünü Nextend Social Login eklentisinden alır.

Haber Bültenleri

Haber bültenleri hala popüler ve hala işlevsel bu pastadan pay almak sizinde hakkınız! Ziyaretçilerinize yazının hemen sonunda bir e-posta abonelik formu ekledik. Bülteninize e-postalarıyla abone olan ziyaretçilerinize her yeni yazı yayınladığınız e-posta gönderebileceksiniz.

E-Posta aboneliği içi Google destekli olan FeedBurner’i tercih ettik en kısa zamanda Mailchimp entegrasyonunu da yapmış olacağız.

Haberlerin Okunma Sayıları

Bu konuda hem iyi hem de kötü haberimiz var. Kötü olandan başlayalım; günlük, haftalık ve aylık olarak tutulan haber okunma sayıları performans kaynaklı sebeplerden ötürü kaldırıldı ve sadece ömür boyu okunma sayılarına çevrildi. İyi olanı ise robotların ziyaretleri artık bu sayıya yansımayacak ve ön bellekleme uygulanıyorsa bu sayı ajax ile güncellenecek böylelikle daha doğru bir sayı ile karşılacaksınız.

İyi haberler bununla bitmiyor haberlerin okunma sayılarını tutmak için tema kaynağının dışında birde türünün en iyi eklentisi olan Post Views Counter eklentisi ile uyumluluk sağladık. İster tema kaynağını isterseniz de eklenti kaynağını kullanabileceksiniz kaynaklar arası geçiş çok kolay!

Daha Performanslı Veritabanı Sorguları

v2.0 ile birlikte çok gereksiz sorguyu ve fonksiyonu kaldırdık bununla yetinmedik çeşitli veritabanı sorguları için dahili ön bellek sistemi geliştirdik. Her geçen güncelleme ile birlikte daha stabil bir performans sizi bekliyor olacak bunu da o geliştirmelerden bir tanesi olarak görüyoruz.

Yorum Yap
Bir Cevap Yaz

Wordpress Tema

kanews-wordpress-tema

Kanews — Wordpress Haber Teması

geoit-wordpress-tema

Geoit — Wordpress Blog&Magazine Teması

wordpress-e-ticaret-tema

Ticikan - E-Ticaret Wordpress Teması

spixer-wordpress-tema

Spixer — Wordpress Blog&Magazine Teması

dilhun-wordpress-tema

Dilhun - Çok Amaçlı Wordpress Kurumsal Teması

gmedia-wordpress-tema

Gmedia — Ücretsiz Wordpress Tema

Benzer Yazılar