screenshot

Blog ağırlıklı olan Geoit WordPress Blog Temamız için v5.5 güncellemesini yayınlamış bulunmaktayız. Bu yazıda v5.5 ile gelen yeniliklerden, düzenlemelerden ve geliştirmelerden söz ettik.

Giriş

Geoit WordPress Teması için yayınladığımız v5.5 güncellemesinde 10 yenilik, 3 hız optimizasyonu, 7 düzenleme ve 2 hata maddesi olmak üzere toplam 22 güncelleme notu bulunmaktadır.


Mobil ve Masaüstü İçin Ayrı Düzenler

Bugüne kadar çoğu şey masaüstü versiyonda nasılsa mobilde de öyle gözüküyordu ancak v5.5 ile birlikte mobil ve masaüstü düzenler farklılık gösterebilecek. Artık masaüstünde kullanılan bir bileşen mobilde gizlenebilecek veya tam tersi mobilde kullanılacak bir bileşen masaüstünde gizlenebilecek.

Wordpress Tema

Hem performans olarak hem de dizayn olarak kullanıcıyı çok rahatlatacak bu özellik v5.5 güncellemesinin en önemli geliştirmesi olabilir.

Kripto Blog Demosu Yayında!

Kripto paralara artan talep bu konuda araştırmaları da arttırdı dolayısıyla kripto sitelerine ihtiyaçta artmış oldu. Dolayısıyla aç bir sektör sizi bekliyor ve bu fırsatı değerlendirmeniz için Geoit WordPress Tema’sına Kritp Demosu ekledik.

Kripto demosu gücünü “Cryptocurrency Widgets – Price Ticker & Coins List” eklentisinden almaktadır. 250’ye yakın kripto paranın anlık fiyatları listeleyebilir ve tema ile uyumlu şekilde sunum yapabilirsiniz.

Her Kategoriye Özel Özelleştirmeler

Tek tip kategori arşiv düzeni son buluyor! Artık her kategori sayfasını ana sayfa gibi özelleştirebilirsiniz, öne çıkan yazı görünümünü o kategoriye göre özelleştirebilirsiniz hatta son yazı sayısını dahi değiştirebilirsiniz.

Haber Bültenleri

Haber bültenleri hala popüler ve hala işlevsel bu pastadan pay almak sizin de hakkınız! Ziyaretçileriniz için yazının hemen sonunda karşılaşacağı bir e-posta abonelik formu ekledik. Bülteninize e-postalarıyla abone olan ziyaretçilerinize her yeni yazı yayınladığınız e-posta gönderebileceksiniz.

Ek olarak bileşen olarakta mailchimp’in yanına feedburner ekledik. Tercih Sizin! Hem mailchimp hem de feedburner altyapısını kullanarak etkili e-posta bültenleri oluşturabilirsiniz.

Yeni Yazı Listeleme Bileşenleri

+15 olan yazı listeleme bileşenlerine iki farklı yeni bileşen ekledik. Çeşitliliği arttırmak için eklediğimiz bu iki yeni bileşen oldukça yenilikçi ve kullanışlı.

Geoit – Yazılar #6, Geoit – Yazılar #7

Hava Durumu Bileşeni

jQuery Güncellemesi

Javascript için tercih ettiğimiz jQuery kütüphanesini v3.6.0 ile güncelledik. Böylelikle hem konsolda güvenlik ile alakalı hataların giderilmesi hem de pagespeed insights kısmında “Kaydırma performansını artırmak için pasif işleyicileri kullanın” hatası giderilmiş oldu.

Daha Performanslı Veritabanı Sorguları

v5.5 ile birlikte çok gereksiz sorguyu ve fonksiyonu kaldırdık bununla yetinmedik çeşitli veritabanı sorguları için dahili ön bellek sistemi geliştirdik. Her geçen güncelleme ile birlikte daha stabil bir performans sizi bekliyor olacak bunu da o geliştirmelerden bir tanesi olarak görüyoruz.

Yorum Yap
Bir Cevap Yaz

Wordpress Tema

kanews-wordpress-tema

Kanews — Wordpress Haber Teması

geoit-wordpress-tema

Geoit — Wordpress Blog&Magazine Teması

wordpress-e-ticaret-tema

Ticikan - E-Ticaret Wordpress Teması

spixer-wordpress-tema

Spixer — Wordpress Blog&Magazine Teması

dilhun-wordpress-tema

Dilhun - Çok Amaçlı Wordpress Kurumsal Teması

gmedia-wordpress-tema

Gmedia — Ücretsiz Wordpress Tema