wp_sosyal_medya_otomatik_yazi_paylasma

Web sitelerine ziyaretçi çekmek özellikle yeni başlayan site sahipleri için aşılması en güç konulardan bir tanesi.

Başlayalım

Bu yazımda, sitesine ziyaretçi çekmekte zorlanan site sahipleri için bu sorunu aşmak için en kolay ve pratik yolu anlatacağım.

WordPress sitenizde paylaştığınız içerikleri/yazıyı sosyal paylaşım sitelerinde otomatik olarak paylaşılmasını sağlamak nasıl olurdu? Şüphesiz hem zamandan hem de milyonlarca potansiyel ziyaretçiye ulaşmak için kusursuz bir yol olurdu.

İşte bu yazıda sosyal paylaşım sitelerinde yazılarınızın otomatik olarak paylaşılmasını nasıl sağlayacağınızı göstereceğim.

Wordpress Tema

WordPress Gönderilerini Neden Otomatik Olarak Sosyal Medya Sitelerinde Paylaşmalısınız?

Günümüzde sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı o kadar arttı ki bunu rakamlarla belirtmek dahi oldukça güç. Örnek vermek gerekirse Facebook 2021’in ilk çeyreğinde aylık 2.90 milyon aktif kullanıcıya eriştiğini açıkladı.

Yeni bir web sitesi kurduğunuz web sitenizi kimse tanımaz ancak sosyal paylaşım siteleri sayesinde hedef kitlenize daha hızlı şekilde erişebilirsiniz üstelik bunu otomasyon ile siz değil sizin için wordpress yapsın.

  • Manuel paylaşım ile uğraşmayın zamandan tasarruf edin
  • Daha fazla trafik
  • Marka bilinirliğini arttırma
  • Arama motoru optimizasyonu

Jetpack Publicize

Jetpack eklentisi için tek başına bir ordu denmesinde bir sakınca görmüyoruz. Onlarca eklenti ile yapabileceklerinizi tek bir eklentiye sığdıran müthiş bir eklentidir.

Konumuza dönmek gerekirse sitenizde paylaştığınız yazıların otomatik olarak sosyal medya sitelerinde paylaşımına imkan tanıyan Jetpack’i nasıl kullanacağınızı gösterdik;

Sitenizde henüz Jetpack kurulu değilse wordpress yönetim paneline giriş yapın, ardından sol sidebardan Eklentiler > Yeni Ekle sayfasını açın ve arama kutusuna Jetpack yazın.

Bir süre bekledikten sonra karşınıza çıkan arama sonuçlarından Jetpack’i bulun ve Hemen Kur butonuna tıklayın, kısa bir beklemenin ardından Etkinleştir butonuna tıklayın.

Ardından açılan sayfada Jetpack’i Kur butonuna tıklayın.

Bir müddet bekledikten sonra açılan sayfada Jetpack sizden bir WordPress.com hesabı veya Google hesabını sitenize bağlamanızı isteyecek, her iki seçenekten bir tanesini seçerek devam edin.

Hesabınızı bağladıktan sonra yönlendireceğiniz sayfadan size en uygun planı seçin, biz ücretsiz olan plan ile devam ettik.

Planı seçtikten sonra wordpress admin panelinize yönlendirileceksiniz, yönlendirildiğiniz sayfada Ayarlar butonuna tıklayın.

Açılan ayar sayfasında bulunan tab menüden Paylaşma seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada bulunan Yazılarınızı otomatik olarak sosyal ağlarda paylaşın ayarını ektinleştirin.

Daha sonra ise Sosyal medya hesaplarınızı bağlayın linkine tıklayın.

Yeni sekmeden açılan wordpress.com sitesinde yazılarınızın otomatik olarak paylaşılmasını istediğiniz sosyal paylaş sitelerinde bulunan hesaplarınızı bağlayın/doğrulayın.

Final

İşte hepsi bu kadar! Artık ziyaretçi trafiğini sosyal paylaşım siteleri sayesinde arttırabilir ve markanızın tanınırlığını arttırabilirsiniz.

Yorum Yap
Bir Cevap Yaz

Wordpress Tema

kanews-wordpress-tema

Kanews — Wordpress Haber Teması

geoit-wordpress-tema

Geoit — Wordpress Blog&Magazine Teması

wordpress-e-ticaret-tema

Ticikan - E-Ticaret Wordpress Teması

spixer-wordpress-tema

Spixer — Wordpress Blog&Magazine Teması

dilhun-wordpress-tema

Dilhun - Çok Amaçlı Wordpress Kurumsal Teması

gmedia-wordpress-tema

Gmedia — Ücretsiz Wordpress Tema